DOSAB Kreş Doluluk Oranı Yüzde 90 Oldu

Güncelleme: 18 Kasım 2016, Görüntülenme:3371

2015 yılı ekim ayında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak 24-66 aylık çocuklara hizmet vermek amacıyla açılan DOSAB Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde bu eğitim yılında öğrenci sayısı 140’ı geçti.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, sosyal sorumluluk anlayışı gereği ilgili mevzuat çerçevesinde; çalışan annelerin en büyük talebi olan çocuklarının bakım ihtiyacını gidermek, kadın istihdamına katkı sağlamak ve geleceğimiz olan çocuklarımızın en çağdaş olanaklarla en iyi eğitimi alması için DOSAB Kreş ve Gündüz Bakımevi Projesi’ni 2014 yılında geliştirdi. 7 Ekim 2015 tarihinde, 168 öğrenci kapasiteli olarak kreş açıldı.

DOSAB Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Elif Nural, geçen yıl 45 öğrenciyle eğitim öğretime başladıklarını hatırlatarak, şu bilgileri verdi: “Henüz bir yılımızı doldurmadan 140 öğrenci ile hedeflenen kapasiteye yaklaştık. Kreşimizde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Eğitim Müfredatını her yaş grubuna göre uyguluyoruz. Aynı zamanda artan eğitim kadromuzla branş dersleri vererek müfredatı destekliyoruz. Branş derslerimiz, konusunda uzman eğitimciler tarafından uygulanan beden eğitimi, müzik-orf-folklör, drama olarak tüm gün İngilizce eğitimdir. Yine uzman kişiler tarafından hazırlanmış mönüler kendi mutfağımızda tecrübeli aşçılar tarafından üretilmekte ve çocuklarımıza sunulmaktadır. Genişletilmiş servis ağımızla DOSAB Bölgesi içinde bulunan firmalara servis hizmeti sunuyoruz. Geçen yıl 12 mezun veren DOSAB Kreş ve Gündüz Bakımevi bu yıl 2 şube olan 6 yaş grubumuzdan yaklaşık 40 öğrenciyi ilköğretim okuluna uğurlamayı hedeflemektedir” dedi.