Diğer Sosyal Sorumluluk Projeleri

Güncelleme: 9 Ocak 2019, Görüntülenme:20180

DEMİRTAŞ İTFAİYE MERKEZİ

DOSAB’ın tahsis ettiği üç dönümlük alanda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Demirtaş İtfaiye Merkezi 1 Ekim 2013 tarihinde hizmete girdi. 700 metrekare kapalı alana sahip Merkezin işletmesini Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yapıyor. 6 araç kapasiteli İtfaiye Merkezi’nde DOSAB’ın tahsis ettiği modern donanımlı iki itfaiye ve bir arama kurtarma aracı bulunuyor. Merkez, bölgedeki endüstriyel yangınlar başta olmak üzere; DOSAB, Demirtaş, Ovaakça ve Yalova Yolu’nda yaşayan ve çalışan önemli bir bölgeye hizmet veriyor.

DEMİRTAŞ POLİS MERKEZİ

2006 yılında DOSAB tarafından yapılıp Karakol Hizmet Binası olarak kullanımı amacıyla Jandarmaya tahsis edilen bölge sınırları içerisindeki bina, 2013 yılında Demirtaş Polis Merkezi oldu. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ve DOSAB arasındaki protokol ile DOSAB tarafından düzenlemeleri yapılan bina, 11 Nisan 2013 tarihinden itibaren Demirtaş Polis Merkezi olarak kullanılıyor. 63 kameralı DOSAB kamera sisteminin de takip edilebildiği Demirtaş polis Merkezi’ne DOSAB ayrıca üç yeni araç tahsis etti.

BURSA EMNİYETİ HİZMET ARAÇLARI

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı yeni hizmet araçları kampanyalarına, DOSAB ve DOSABSİAD işbirliği ve çalışması ile toplam 53 araç, 4 motosiklet bağışı yapılmıştır.

DOSAB HATIRA ORMANI

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ile DOSAB ve DOSABSİAD arasında, ‘DOSAB Hatıra Ormanı’ protokolü 21 Mart 2015 tarihinde imzalanmıştır. Buna göre, Gürsu’ya bağlı İğdir Köyü yakınında Çevre Yoluna cepheli 65 dönümlük alana 1.600 fıstık çamı ağacı dikilmiş ve bakımları yapılmaktadır.Demirtas İtfaiye Merkezi
Demirtaş Polis merkezi
Emniyet Arçcları