11.Olağan Genel Kurul Yapıldı
Ersan Özsoy Yeniden Başkan Seçildi

Güncelleme: 26 Nisan 2019, Görüntülenme:8640

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı 26 Nisan 2019 Cuma günü DOSAB Konferans Salonu’nda yapıldı. 150 bölge sanayicisinin katıldığı ve yönetim seçimi için tek listenin olduğu genel kurulda Halil Ersan Özsoy oybirliğiyle yeniden başkan seçildi. DOSAB’ın 13.başkanı olan Özsoy ve yönetim kurulu, OSB Kanunundaki değişiklik sonrası, 2019-2023 yılları arasında 4 yıl görev yapacak. Yeni düzenleme çerçevesinde DOSAB Yönetim Kurulu asıl üye sayısı da 5’ten 7’ye çıkartıldı.

Divan Başkanlığını Fahrettin Gülener’in, katip üyeliğini Cem Ünal’ın yaptığı genel kurula; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Demir, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin de katıldı.

YENİ YÖNETİM KURULLARI

H.Ersan Özsoy (Polyteks) başkanlığındaki yönetim kurulunda Levent Eski (FSS Fren Sistemleri), Kemal Işık (Işıkser Tekstil), Osman Sönmez (Sönmez Holding), Burhan Çakır (Tofaş), Engin Ocak (Güleser Tekstil), Erkut Dikici (Dikici Tekstil) yer aldı.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Asım Berk Noyan (Berteks), Türk Ceyhan (Evimteks), Celal Kırayoğlu (Kırayteks), Fahrettin Gülener (Ermetal), Muammer Acar (Beztaş Tekstil), Mustafa Işık (Işıksoy Tekstil), Cem Ünal (Ünaş) oldular.

Denetim Kurulu asil üyeleri Hasan Moral (Moral Tekstil), Abdullah Bilaçlı (Bilaçlılar Tekstil),yedek üyeler Erkan Çahantimur (Çahan Tekstil), Mustafa Yılmaz (Meyteks) olurken, OSBÜK delegeleri ise asıl üyeler H.Ersan Özsoy, Levent Eski, Osman Sönmez; yedek üyeler ise Asım Berk Noyan, Muammer Acar ve Fahrettin Gülener’den oluştu.

DEPO ALANLARI VE ARITMA İÇİN 88 MİLYON LİRA YATIRIM

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı H.Ersan Özsoy genel kurulda yaptığı konuşmada, göreve geldikleri 2017 yılı Nisan ayından itibaren yaptıklarını ve yeni dönem projelerini anlattı. Özsoy, DOSAB bayrağını aldıkları noktadan daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını, sanayicileriyle bütünleşmiş, şeffaf şekilde yönetilen, katılımcı bir yönetim anlayışı içinde olduklarını, yeni dönemde de benzer çizgiden sapmayacaklarını söyledi. Özsoy, geride kalan dönemde 88 milyon lira yatırım tutarı olan iki büyük proje üzerinde yoğunlaştıklarını belirterek şöyle konuştu: ‘’Bölge firmalarımızın ihtiyacı ve talebi olan depo alanlarını oluşturarak 2018 yılı sonunda kiraya verdik. Her biri 2 bin metrekare olmak üzere 18 adet olan depo binalarımız deveye girince, fabrikalarımızda üretim için alanlar açıldı. DOSAB da yıllık 4 milyon 320 bin lira kira gelirine kavuştu. 9 bin metrekare alanlı antrepo binamızı da tamamladık. Birkaç içinde işletmeye alacağız. Depo alanları için toplam 42 milyon lira yatırım yaptık’’ dedi.

İkinci büyük yatırımlarının 46 milyon lira üzerinde bir bedelle atık su arıtma tesisi revizyonu olduğunu belirten Özsoy, ‘MBR proseslerini de içeren ve inşaatında sona yaklaştığımız bu yatırım ile amacımız ilave talepleri karşılamanın yanında, yasal zorunluluk olan renk parametresini de sağlamaktır. Tesis tamamlandığında arıtma tesisimizin kapasitesi günlük 82 bin 500 metreküpe ulaşacaktır. Ayrıca bölgemizin yer altı suyu kullanılarak üretim yaptığı düşünülürse, yeni yapılan arıtma tesisimiz su geri kazanımı projemizin de birinci adımı olacaktır. Böylece DOSAB hem su arz güvenliğini sağlarken hem de çevre hassasiyetini en üst düzeyde tutmaktadır ’’ şeklinde konuştu.

YENİ DÖNEM PROJE VE YATIRIMLARI

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, 2019 çalışma programında yer alan projeleri ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Atıksu Arıtma Tesisi Revize Projemizi tamamlayıp devreye alacağız. 10 bin tonluk proses su deposu projemizi tamamlayacağız. Antrepo binamızın inşaatını bitirdik, bu binanın işletmesi ile ilgili aşamayı tamamlayıp hizmete alacağız. Depo alanlarımızın çatısına 3 megavatlık Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımımızı tamamlayacağız. Yağmur Suyu master planımız kapsamında, bölgemizin kuzeybatısında Alaşar bölgesinde yeni hattın yapımını gerçekleştireceğiz. Mevcut tır parkımızın OSB sınırlarımız dışında yapılacak uygun bir alana alınmasını sağlayacağız. Sosyal tesis restoranımızın tadilat ve yenileme projesini gerçekleştireceğiz.”

Genel Kurulda konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, DOSAB'ın Bursa ve ülke ekonomisi için öneminin altını çizerek, "Bu bölge sanayicilerinin özveriliri çalışmaları ile yüz akımız olmuştur. Bizler de BTSO olarak DOSAB'ın eğitim alanı olarak ayırdığı bölgede Butgem, BUTEKOM, Tekstil Mükemmeliyet Merkezi gibi önemli yatırımlar yaptık. Enerji, su gibi üretimde önemli girdilerin üretim ve temini yanında, sanayimize rekabet avantajı sağlayacak yatırımları da elbirliği ile yapmaya devam edecğiz" dedi.