Altepe `DOSAB, Bursa İçin Örnek`

Güncelleme: 2 Haziran 2017, Görüntülenme:3070

DOSAB Yönetimini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; “Bursa’da yaşayıp, imkanlarını kullanıp artı değer sağlayan herkesin Bursa’ya hizmet etme gibi bir yükümlülüğü var. DOSAB bu konuda örnektir” dedi.

H.Ersan Özsoy başkanlığındaki DOSAB’ın yeni yönetim kurulu protokol ziyaretlerini sürdürüyor. Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün ardından, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a nezaket ziyaretinde bulunuldu.

DOSABLI SANAYİCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, DOSAB Başkanı Halil Ersan Özsoy ve yönetim kurulu üyelerini göreve seçilmeleri nedeniyle kutladı. Yaptığı konuşmada DOSAB’ın Bursa’nın gözbebeği olduğunu dile getiren Başkan Altepe, 14 yıllık belediye başkanlığı boyunca en çok destek aldığı sanayi bölgesinin DOSAB olduğunu hatırlattı. Osmangazi Belediye Başkanı iken hayvan barınağının yeminin dahi DOSAB tarafından finanse edildiğini vurgulayan Başkan Altepe, bugün de gerek Bursa gerek Türkiye gerekse Balkan ülkelerinde yapılan yatırımların çoğunun DOSAB’da işletmeleri bulunan işadamlarının katkılarıyla olduğunu ifade etti. DOSAB’da tam anlamıyla Bursalılık bilincinin yerleştiğini, bunu gittiği her yerde dile getirdiğini belirten Başkan Altepe, “Bizim Büyükşehir olarak destek talep ettiğimiz ve geriye çevrilmediğimiz bir yer burası. Diğer sanayi bölgelerinden bu oranda destek görmedik. ‘Balkanlarda cami var, restore edilecek yapı var’ dediğimizde, ‘Şurada şu sünnet cemiyeti, şurada şu organizasyon var’ dediğimizde, ‘Bize ne?’ demiyorlar. Ben tüm DOSAB’lı sanayicilere teşekkür ediyorum. Keşke diğer sanayi bölgeleri de DOSAB’ı örnek alsa” dedi.

Başkan Altepe, konuşmasında Bursa’da yaşayan ve şehrin ekmeğini yiyen herkesin Bursa’ya hizmet etme gibi bir yükümlülüğünün bulunduğunu dile getirdi. Eskiden belki bunların mümkün olmadığını fakat büyüyen şehir ve ülkenin, gelişen sanayinin sorumlu olanları bazı konularda duyarlı hale getirdiğini söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’ya, insanlığa karşı bir şeyler yapmak hepimizin görevi. Biz DOSAB’la birlikte onu yapıyoruz” diye konuştu.

ÖZSOY: BİZ DAİMA BURSA DİYORUZ

DOSAB Başkanı Halil Ersan Özsoy ise ellerinden geldiğince ve güçleri yettiğince Bursa ile Büyükşehir’in yanında olduklarını söyledi. Ulusal ve uluslararası ölçekte 450 firma ile Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin de sayılı sanayi bölgelerinden biri olduklarını kaydeden Özsoy, yürüttükleri faaliyetler hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı bilgilendirdi. Ziyaretlerde, Bursa ve sanayi yatırımları gündeme geldi.

DOSAB'ın Osmangazi Belediyesi sınırları içerisindeki tek organize sanayi bölgesi olduğunu söyleyen Mustafa Dündar, bugüne kadar olduğu gibi karşılıklı işbirliği içinde çalışmalarını sürdürüceklerini söyledi. Dündar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy ziyaretleri anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a birer plaket verdi.