DOSAB YÖNETİMİ BAŞKAN RECEP ALTEPE’Yİ ZİYARET ETTİ

Güncelleme: 9 Şubat 2016, Görüntülenme:3515

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Ankara Yolu’ndaki yeni belediye binası başkanlık makamında ziyaret etti. 8 Şubat Pazartesi günü gerçekleşen ziyarette, Ferudun Kahraman, İlhan Sarı, Orhan Tezyaparlar, Atilla Parlamış, Kemal Işık, Aydın Yılmaz, Fariz Erdemir, Ersan Özsoy, Hasan Moral, Vedat Kantar, Levent Eski, Serhat Şengül, Tarık Nafi Aydın, Celil İnce hazır bulundu ve Bursa’daki yatırımlar konuşuldu.

YENİ BİNADA DAHA NİTELİKLİ HİZMET

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın 136 yıl sonra ilk kez bu dönemde belediye binasına kavuştuğunu söyledi. 50 bin metrekarelik alana konuşlandırılan binada her şeyin en kalitelisini kullandıklarını ve çok ucuza mal ettiklerini belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir’in tüm birimlerini burada topladık. Daha nitelikli ve hızlı hizmet etme, Bursa’yı bir eksikliğinden daha kurtarma yolunda güçlü bir adım atmış olduk. İnşallah buradaki hizmetlerimiz hayırlara vesile olur” dedi.

KAHRAMAN: BÜYÜKŞEHİRİN YANINDAYIZ

DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman ise, yeni belediye binasının hayırlı olmasını diledi. Bursa’nın Başkan Altepe döneminde gözle görülebilir bir atağa geçtiğini, bütünleşik projelerle uzun vadede şehrin kalıcı bir yaşanabilirliğe kavuşması için güçlü adımlar atıldığını kaydeden Kahraman, “Büyükşehir’in hizmetlerinden biz sanayiciler de faydalanıyoruz. Üretim yaptığımız bölgelerde alt ve üst yapı sorunları minimize edildi. Tramvay ve en son uçak üretim hamlesiyle sanayimizde yeni alanlar, yeni heyecanlar oluşturuldu. Dikkatle izliyoruz. Bursalı sanayiciler olarak Büyükşehir’in attığı her adımda yanında olduğumuzu ifade ediyoruz” diye konuştu. Kahraman ayrıca, yeni yapılacak Panayır Kavşağı’na DOSAB’dan bir bağlantı yolunun yapılması ile ilgili taleplerini iletti. Kahraman, “Böylece bölgemizden Yalova Yolu’na yeni bir giriş-çıkış ile trafik rahatlamış olacak” dedi.

Görüşmede DOSAB Katılımcısı B Plas’ın Almanya’da uçak şirketi alması, belediye ve DOSAB yatırımları konuşuldu. Ayrıca DOSAB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Sarı, Dünyanın tek parselde en büyük organik zeytin üretim çiftliğinde yetiştirdiği zeytinyağlarını Başkan Altepe’ye takdim etti.