DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİ VE KREŞ İNŞAATLARI HIZLI İLERLİYOR

Güncelleme: 26 Ağustos 2015, Görüntülenme:1917

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ni (DOSAB) ziyaret etti. Ziyarette DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Tezyaparlar ve Bölge Müdürü Serhat Şengül, DOSAB çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı. DOSAB SCADA Merkezi’ni de gezen Şahin daha sonra Bursa İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ile birlikte DOSAB Semt Polikliniği ile DOSAB Kreşi inşaatlarını gezdi.

POLİKLİNİK İNŞAATI HIZLI İLERLİYOR

DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, 30 Temmuz’da temeli atılan DOSAB Semt Polikliniği inşaatını yıl sonunda bitireceklerini söyledi. Kahraman, “Üç katlı ve toplam 2.500 metre kare kapalı alana sahip sağlık tesisinde 17 adet poliklinik odası, laboratuar, röntgen odası, pansuman odası, acil müdahale odası ile iki adet tam donanımlı ambulansa sahip 112 acil yardım merkezi yer alacak, bölgeye 7/24 nitelikli sağlık hizmeti verilecek. Biz söz verdiğimiz gibi inşaatı hızla sürdürüyoruz ve yılsonunda bitirip, iki adet 112 Acil Yardım İstasyonu için Bursa Sağlık İl Müdürlüğü’ne, semt polikliniği için de Kamu Hastaneler Birliği’ne bedelsiz kullanım için binayı teslim edeceğiz” dedi. KHB Genel Sekreteri Rüstem Aşkın, temelini attıktan kısa bir süre sonra inşaatın hızlı ilerlemesinin son derece sevindirici bulduğunu, DOSAB’ın bu çabasının takdire şayan olduğunu söyledi.

180 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ MODERN KREŞ

Heyet, poliklinik inşaatının ardından Eylül ayı sonunda açılacak DOSAB Kreşindeki çalışmaları da yerinde inceledi. DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman kreşle ilgili olarak, “2.283 metrekare inşaat alanına sahip 2 katlı olarak Bursa’nın en modern kreşini yapıyoruz. 3,5 milyon lira yatırım bedeline sahip olan projemizin 900 bin lirasına yakını BEBKA tarafından finanse edilmektedir. Kreşimizi Eylül ayı sonunda eğitim öğretime açacağız. Burada bölgemizdeki fabrikalarda çalışan insanların 180 çocuğuna eğitim vereceğiz. Toplam 10 sınıfımız var. Kreşimizi en modern imkanlarla donatıyoruz. İçeride yemekhane, uyku salonu, etkinlik ve müzik salonu gibi alanlar, dışarıda büyük bir çim bahçe ve oyun parkı mevcut” şeklinde bilgi verdi.

ŞAHİN: DOSAB ÖRNEK İŞLER YAPIYOR

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, DOSAB’daki incelemeleri sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Türkiye, 2023 vizyonu ile dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girme hedefine üretim yapan firmalarla yürüyecek. Üretim merkezleri olan organize sanayi bölgeleri güçlü ekonomide en önemli kurumlar. Biz onların önünü açmak için çaba sarf ediyor, onları yönetenlerle sürekli bir araya geliyoruz. Bu ziyaretimizde de DOSAB’ın, firmalarımızın önünü açıp rekabet güçlerini arttırmak adına yaptığı örnek yatırımlara tanık olmanın yanında, sosyal sorumluluk anlamında da büyük işlere imza attığını sevinerek gördük. Yeni DOSAB Semt Polikliniği son derece modern donanımlı, adeta küçük bir hastane… İnşaatı da büyük bir hızla ilerliyor. İnşallah Kamu Hastaneleri Birliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz, yeni yılla birlikte hemen buranın sağlık hizmeti sunması için gereğini yapacaklar. Böylece 2016 yılı başından itibaren Demirtaş Bölgesi’nde büyük bir ihtiyaç olan nitelikli sağlık hizmeti sunumu konusu çözülmüş olacaktır. Yine DOSAB Kreşi de bölgenin Bursa’mızdaki diğer bölgelere örnek olacak, çalışma hayatındaki insanların çocuklarına dönük önemli bir hizmet… Bu hizmetin de faydası yine çocuklarımıza, çalışan ailelerimize ve nihayet ekonomimize olacaktır. Bu hayırlı çalışmalarından dolayı DOSAB Başkanı Sayın Ferudun Kahraman şahsında yönetim kurulları ve tüm bölge sanayicilerini tebrik ediyorum.”