BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK DOSAB`I ZİYARET ETTİ

Güncelleme: 25 Ocak 2014, Görüntülenme:2371

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 25 Ocak Cumartesi günü Bursa programı kapsamında sanayicilerle bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM) açılışı için Bursa’ya gelen Bakan Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, Beyçelik Gestamp DOSAB Fabrikası, Durmazlar Makine ve Bosch Fabrikalarını gezdi. Önce Beyçelik Gestamp’da incelemelerde bulunan ve Faik Çelik’ten brifing alan Bakan Fikri Işık, öğle yemeğini işçilerle birlikte yedikten sonra BTM’nin açılışını yapıp tekrar DOSAB’a geldi.

Bölge Yönetim Merkezi’nde Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, yönetim kurulu üyeleri ve sanayicilerle görüşen Işık’a DOSAB’la ilgili bilgiler verildi. DOSAB Başkanı Kahraman, tekstil yoğun bir bölge olduklarını belirterek, katılımcılar hakkında bilgi verdi. Bugüne kadar yaptıkları yatırımları ve projelerini de aktaran Kahraman, ardından Bakan Işık’a SCADA, Sayaç Otomasyonu ve Haberleşme Merkezi’ni gezdirdi. Işık, burada sistemin entegre yapısıyla Türkiye’de ilk örnek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.