DOSAB`DAN CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL`E ZİYARET

Güncelleme: 7 Mayıs 2012, Görüntülenme:4034

Bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği DOSABSİAD’ın yönetim kurulu üyeleri, DOSAB Yönetimi ile birlikte 7 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret ettiler.

Ziyarette DOSAB Yönetimi Başkan Ferudun Kahraman, Başkan Yardımcısı İlhan Sarı Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Çakır, Mahmut Kesici ve Bölge Müdürü Serhat Şengül ile DOSABSİAD Yönetimi de Başkan Selim Yedikardeş, Başkanvekili Orhan Tezyaparlar, Başkan Yardımcıları Vedat Kantar ve İbrahim Öztürk, Genel Sekreter Ayhan Yılmaz ve Dernek Müdürü Ufuk Kıvrak tarafından temsil edildi.

GÜL: BURSA BAŞARILARIYLA ÖNE ÇIKIYOR

DOSAB Heyeti, yaklaşık bir saat görüştükleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bölge çalışmaları hakkında bilgi sundular. Ferudun Kahraman DOSAB’ın bütün altyapısını tamamlamış, üretim, istihdam ve ihracat yönüyle Bursa ve ülke ekonomisine çok önemli katkılar sağlayan bir bölge konumunda olduğunu söyledi. Selim Yedikardeş de DOSABSİAD’ın 25 yıl içinde attığı en önemli imzanın DOSAB’a organize sanayi bölgesi statüsü kazandırılması olduğunu, bölgede birlik ve beraberlik içinde önemli işler yapıldığını belirtti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kabulde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Gül, Bursa’nın her zaman başarıları ile öne çıktığını, bunda Bursalı işadamlarının ve sanayicilerinin payının büyük olduğunu söyledi. DOSAB heyeti Cumhurbaşkanı Gül’e Bursa figürlerinden oluşan plaket takdim etti.

BAKAN ERGÜN: BOSBİR’İ DESTEKLERİZ

Daha sonra Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ü ziyaret eden DOSAB Heyeti, burada da Bursa Organize Sanayi Bölgeleri Birliği Elektrik Üretim A.Ş. (BOSBİR Enerji)’nin kuruluş çalışmaları ile ilgili hazırladıkları dosyayı sundu.

Bursalı işadamları ve sanayicilerin yerli kaynaklar kullanarak kendi elektriklerini üretmek amacıyla başlattıkları çalışmayı gönülden desteklediğini söyleyen Bakan Ergün, “Enerji önemli bir mesele, 500 milyar dolar ihracat yapacaksan daha çok enerjiye ihtiyaç var demektir. Bugün dışa bağımlıyız ama gelecekte kömür başta olmak üzere yerli kaynaklarımızı, rüzgarımızı, güneşimizi değerlendireceğiz. Belli bir kömür varlığına sahibiz. Bunları enerjiye dönüştürmek için çaba içerisindeyiz. Kömürün çevreye zararı da eskisi gibi değil, teknoloji ilerledi. Enerji konusuna sanayicinin ve işadamının el atmış olması memnuniyet verici bir durum. Çalışmanızı tebrik ediyorum. Bursa’daki bütün OSB’ler olarak birlik beraberlik için de olmanız da çok önemli. Biz de bunu destekler, yardım ederiz” dedi.Dokümanlar
dosab cumhurbaskani ziyareti