DOSAB`DAN YALÇIN`A ZİYARET

Güncelleme: 1 Mayıs 2012, Görüntülenme:1891

22 Nisan’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı kongrede il başkanlığına seçilen Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sedat Yalçın’ı ziyaret eden DOSAB Heyeti, BOSBİR AŞ ile ilgili dosya sundu.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Başkanvekili İlhan Sarı, Enerji Komisyonu Başkanı Ersan Özsoy, DOSABSİAD Başkanı Selim Yedikardeş, Başkanvekilis Orhan Tezyaparlar, Başkan Yardımcısı Vedat Kantar ve DOSAB Bölge Müdürü Serhat Şengül, 4. Olağan AK Parti Bursa İl Kongresi'nde, 421 delegenin oyunu alarak başkan seçilen Sedat Yalçın’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, Yalçın’a Bursa’da faaliyet gösteren 11 organize sanayi bölgesi tarafından, Bursa sanayisinin ihtiyacı olan elektrik enerjisi üretim ve temini için kurulan Bursa Organize Sanayi Bölgeleri Birliği Enerji Üretim AŞ (BOSBİR Enerji AŞ) çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Aynı zamanda BOSBİR Enerji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan Kahraman, çalışmalarının, Bursa sanayisinin gelişmesi yanı sıra Türkiye için yerli kaynaklı elektrik üretimi açısından da büyük önem taşıdığının altını çizdi. Kahraman, “Bursa sanayisine hizmet edecek olan BOSBİR Enerji AŞ’ye, OSB’lerimiz dışında hiçbir gerçek veya tüzel kişi ortak olamayacak, hisse devri de yapılamayacaktır. Bu husus bizim önem verdiğimiz bir husustur. Burada amaç kişisel çıkarlar değil Bursa ve ülke olarak toplumsal çıkarlardır. Tüm ilin sanayisini kucaklayan böylesi bir birliktelik ve şirket kurulumu sanıyorum Türkiye’de ilk ve örnektir. Bu da bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.”dedi. BOSBİR Enerji AŞ çalışmalarını yakından takip etiklerini vurgulayan Başkan Yalçın, sanayicilere destek sözü verdi.