Uludağ Çevre Forumu 5-6 Haziran`da

Güncelleme: 30 Mayıs 2024, Görüntülenme:1065

‘Uludağ Çevre Forumu’ 5-6 Haziran tarihleri arasında Bursa’da yapılacak.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) AB Uyum ve Yeşil Mutabakat Konseyi’nin sanayide sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm konularındaki farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği Uludağ Çevre Forumu, “Yeşil Üretim Temiz Gelecek” ana temasıyla Uludağ Kirazlıyayla’daki Bursa Business School’da gerçekleştirilecek.

BÖLGE MÜDÜRÜ SERHAT ŞENGÜL SUNUM YAPACAK

5 ayrı oturumun düzenleneceği forumda DOSAB Bölge Müdürü Serhat Şengül ‘Sanayide Sürdürülebilir Su ve Atık Su Yönetimi’ başlığı altında, DOSAB Atksu Arıtma ve Atıksu Geri Kazanım Tesisleri ile ilgili bir sunum yapacak.

Sürdürülebilir sanayi ve yeşil dönüşüm konularında iş dünyası için yol gösterici bir fikir platformu oluşturmayı hedefleyen ‘Uludağ Çevre Forumu’, Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi’nin ana, Art Group, Burkasan, Burkay Uğur Kimya ve Sun Vital’in ‘Platin’, Atıksa ve Bursa Çimento’nun ‘Altın’, Bursa Enerji, DOSAB ve Erka Grup’un ‘Gümüş’, Burpol’un ise ‘Bronz’ sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Kamu, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası temsilcileri ile akademisyenlerin konuşmacı olarak yer alacağı forumda 5 ayrı oturum düzenlenecek. Forumun ilk oturumu "AB Uyum Sürecinde Sanayiye Yönelik Finansman Kaynakları" başlığı altında gerçekleştirilecek. “Sanayide Sürdürülebilir Su ve Atık Su Yönetimi”, “Yeşil Dönüşüm ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması”, “Sanayi ve Geri Dönüşüm Sektörünün Entegrasyonu” ve “Temiz Gelecek İçin Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” başlıklı oturumlarla devam edecek forumda iş dünyasını yakından ilgilendiren konular uzman isimler tarafından mercek altına alınacak.

Uludağ Çevre Forumu’na https://www.btso.org.tr/?page=survey/survey.asp&surveyid=EB31AFB3-75E0-4864-A838-C6B5E3B21BE4 internet adresi üzerinden kayıt yaptırılabiliyor.uludag cevre forumu