DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİ AÇILIŞI YAPILDI

Güncelleme: 15 Nisan 2016, Görüntülenme:2453

5,6 milyon lira yatırımla bölgeye kazandırılan yeni DOSAB Semt Polikliniği açılışı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

1 Mart 2016 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan Yeni DOSAB Semt Polikliniği’nin resmi açılışı 15 Nisan Cuma günü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Açılış törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin ve Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rüstem Aşkın, DOSAB ve DOSABSİAD Yönetim kurulu üyeleri, sanayiciler, Demirtaş mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAHRAMAN: 7 AYDA TAMAMLADIK

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, törende yaptığı konuşmada, 30 Temmuz 2015’te temeli atılan polikliniğini 7 ay gibi bir sürede tamamladıklarını belirterek, “2 bin 625 metrekarelik arsa Osmangazi Belediyemiz tarafından kamulaştırıldı. DOSAB olarak, 5 milyon 400 bin liralık bir yatırımla, semt polikliniği hizmet binasını yaptık ve iç donanımını temin ettik. Ayrıca DOSAB, 112 Acil Yardım Merkezine bir adet ambulans tahsis etti. Toplamda 5 milyon 600 bin liralık bir yatırımla bu modern tesisimizi halkımızın hizmete kazandırmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu sosyal sorumluluk projemizin gerçekleşmesinde Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na, Bursa Valimiz Münir Karaloğlu’na, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a, İl Sağlık Müdürümüz Özcan Akan’a, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Rüstem Aşkın’a ve sağlık teşkilatımızın değerli çalışanlarına, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KARALOĞLU: DOSAB’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da ortaklaşa gerçekleştirilen bu projenin bölgedeki sağlık hizmeti sunumunda önemli bir açığı kapatacağını söyledi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu da konuşmasında, DOSAB’ın sosyal sorumluluk anlamında her zaman Bursa’da örnek olduğunu belirterek, “7 gün 24 saat hizmet verecek bu tesisin kazandırılmasında başta Ferudun Kahraman ve DOSAb yönetimi ile sanayicilere teşekkür ediyorum” dedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU: MODERN TESİS HAYIRLI OLSUN

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da poliklinik yanında Demirtaş’ın hastane ihtiyacı olduğuna işaret ederek, “Bunun için birkaç noktada yer tespiti çalışmaları yapıyoruz. 13 yıllık görev sürecinde her bölgede hastaneler, sağlık ocakları, güçlendirilmiş aile sağlığı merkezleri kuruyoruz. Adeta mini bir hastane niteliğindeki bu modern tesisi bölgemize kazandıran DOSAB’a, Başkanı Ferudun Kahraman’ın şahsında teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve poliklinik gezildi.