DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Güncelleme: 1 Mart 2016, Görüntülenme:8309

Osmangazi Belediyesi’nin yer temininde bulunduğu, DOSAB’ın inşaatını yapıp iç donanımını temin edip Kamu Hastaneleri Birliği ve Sağlık İl Müdürlüğüne devrettiği DOSAB Semt Polikliniği, 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak 1 Mart itibariyle hizmet vermeye başladı. Poliklinikle ilgili resmi açılış daha sonra yapılacak ancak 1 Mart’ta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Kayhan Sonkur, belediye başkan yardımcıları ile birlikte polikliniği ziyaret etti.

Başkan Dündar, “İlk poliklinik hizmetini yerinde görüp, çalışmalar hakkında bilgi aldık. DOSAB, yaklaşık 45 bin kişinin çalıştığı bir yer. Dolayısıyla 24 saat yaşayan bir bölge. Demirtaş ve bu bölgeyi ziyaret ettiğimizde, bölge insanı bizden 24 saat hizmet verecek bir sağlık merkezi istiyordu. Bizler, gelen bu talepler doğrultusunda bir çalışma yaparak, evvela bölgede sağlık merkezi için uygun bir yer belirledik. Sonuçta doğrudan bizim yapacağımız bir iş olmadığı için, Sağlık Bakanlığı, Valilik ve DOSAB ile işbirliği içinde bu iş başladık. Şu anda kalan birkaç eksiği de bir iki güne tamamlanacak. 17 kliniğin yer alacağı semt polikliniğimizde, bir kliniğimiz bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. Yarın 4 klinik daha hizmet vermeye başlayacak. Şu an son hazırlıklar yapılıyor. Resmi açılışını da, inşallah bakanımızın da katılacağı bir törenle kısa sürede gerçekleştireceğiz. Bölge insanımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

DOSAB Semt Polikliniği’nin, 7 ay gibi kısa sürede hizmet verir hale geldiğini belirten Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Kayhan Sonkur da, “Dahiliye, genel cerrahi, kadın doğum, nöroloji, kardiyoloji, göz, üroloji, enfeksiyon gibi 17 poliklinikle vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Tıbbi cihazlarımızın hepsi geldi ve montajı devam ediyor. Poliklinik hizmetinin yanında, ilerleyen gönlerde acil hizmeti de vereceğiz” diye konuştu.

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman da bu hizmeti halka sunmakta emeği geçen herkese teşekkür etti. Kahraman, “Bölgemizde eksikliği hissedilen bu sağlık kuruluşunu, son derece modern, adı poliklinik ama mini bir hastane niteliğinde halkımıza kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Artık bölgede nitelikli sağlık hizmeti var. Halkımız modern sağlık tesisimizden 7 gün 24 saat ayaktan sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek. Poliklinikte 17 branşta hizmet verilecek, 2 adet tam donanımlı 112 ambulansı yer alacak” dedi.

Bölgede yaşayan Nermin Çiftçi ise, ”Hastaneye gitmek için 2 dolmuş değiştiriyorduk. Gece ise gitmemiz neredeyse imkansızdı. Çok şükür ayağımıza geldi, artık yürüyerek geleceğiz. Gece rahatsız olan çocuğumuzu, artık rahatça getirebileceğiz” diye konuştu.