DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİ TEMELİ ATILDI

Güncelleme: 30 Temmuz 2015, Görüntülenme:2552

DOSAB Semt Polikliniği Temel Atma Töreni bugün yapıldı. Törene, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, DOSABSİAD Başkanı Hasan Moral, DOSAB’lı sanayici ve işadamları, mahalle muhtarları ve Demirtaşlılar katıldı.

MODERN SAĞLIK TESİSİ

DOSAB ve Demirtaş Mahallesi arasındaki Ayazma Caddesi üzerinde yapılacak olan DOSAB Semt Polikliniği inşaatı Aralık ayında bitecek. Üç katlı ve toplam 2.500 metre kare kapalı alana sahip sağlık tesisinde 17 adet poliklinik odası, laboratuar, röntgen odası, pansuman odası, acil müdahale odası ile iki adet tam donanımlı ambulansa sahip 112 acil yardım merkezi yer alacak, bölgeye 7/24 nitelikli sağlık hizmeti verilecek. 2.625 metrekarelik arsa Osmangazi Belediyesi tarafından kamulaştırıldı. Bu arsa üzerine DOSAB tarafından, Semt Polikliniği Hizmet Binası yapılacak. DOSAB yıl sonunda binayı tamamladıktan sonra iki adet 112 Acil Yardım İstasyonu için Bursa Sağlık İl Müdürlüğü’ne, semt polikliniği için de Kamu Hastaneler Birliği’ne bedelsiz kullanım için binayı teslim edecek.

DOSAB BU YATIRIMI UZUN SÜREDİR İSTİYORDU

Törende bir konuşma yapan DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman şunları söyledi: ‘Bugün burada, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve Bursa Valimiz Sayın Münir Karaoğlu’nun önderliğinde Bursa’da başlayan sağlık yatırımları hamlesine bir halka daha eklemek için bir araya geldik. Tüm bu çabalar halkımızın daha nitelikli ve çağdaş sağlık hizmetine ulaşabilmesi için… DOSAB olarak bizler de bölgemizde eksikliği hissedilen nitelikli sağlık hizmeti sunumu için iki yıldan fazla bir süredir, böylesi bir sağlık yatırımı yapma çabası içindeydik. Sayın Valimiz Bursa’da göreve başladıktan sonra bu projemizi kendilerine arz ettik. Hiç vakit kaybetmeden gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi ve bugün burada temeli atıyoruz. Sayın Valim, her konuda olduğu gibi bu yatırım konusunda da bizlerin önünü açtı, destek verdi. Kendilerine huzurunuzda DOSAB adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

BÖLGEDEKİ BÜYÜK BİR NÜFUSA HİZMET VERECEK

DOSAB semt polikliniği yatırımı, kamu ve özel sektör işbirliğinin iyi örneklerinden birisi olmuştur. Osmangazi belediyemiz, üzerinde bulunduğumuz 2 bin 625 metrekarelik bu alanı kamulaştırmıştır. Bursa’da sosyal sorumluluk projelerinde öncü bir kurum olan DOSAB, bina yapımı için proje hazırlamış ve ihaleye çıkmıştır. İnşallah inşaatı da bu yılın sonunda bitireceğiz. Bölgemize adeta küçük bir hastane niteliğinde, modern bir sağlık tesisi kazandırmış olacağız. Bu sağlık tesisi DOSAB’da çalışan 45 bine yakın kişi ile birlikte, Demirtaş, İsmetiye, Alaşar, Ovaakça, Panayır gibi 150 bine yakın nüfusun olduğu bölgeye 7 gün 24 saat nitelikli sağlık hizmeti verecek. Bu projenin gerçekleşmesinde katkı koyan emeği olan herkese şükranlarımızı sunuyor, Osmangazi Belediyemizin Başkanı Sayın Mustafa Dündar’a, Bursa İl Sağlık Müdürümüz Sayın Özcan Akan’a, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Rüstem teşekkür ediyorum.’

VALİ KARALOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da belediyenin sağlık alanındaki çalışmalarını anlattı ve bu projenin Demirtaş Bölgesinde önemli bir eksikliği gidereceğini söyledi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu yaptığı konuşmada, ‘Bu bölgede 7 gün 24 saat yatış dışında, ambulansı, polikliniği, röntgeni, muayene odaları ile çağdaş bir sağlık hizmeti verilecek. Bu yatırıma poliklinik deyip olayı küçük göstermemek lazım, burası 2.500 metrekarelik bir modern hastane gibi olacak. Vatandaşımız geldiğinde kendini birinci sınıf hissedip o hizmeti alacak. Osmangazi Belediyemiz yeri hazırladı, Bursa’da her toplumsal olaya koşan, sosyal sorumluluk anlamında üzerine düşeni fazlasıyla yapan DOSAB binayı yapıyor. Sağlık birimlerimiz de burasını çalıştıracak. Ben herkese bu birliktelik için teşekkür ediyorum. DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman ve O’nun şahsında tüm bölge sanayicilerini bu hayırlı işlerinden dolayı ayrıca kutluyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından, temele ilk beton döküldü.