DOSAB`LI SANAYİCİLERDEN SAĞLIĞA BÜYÜK KATKI

Güncelleme: 10 Temmuz 2015, Görüntülenme:2574

Sönmez ve Kahraman Aileleri, Bursa'daki sağlık yatırımları hamlesine 65 milyon liralık katkı sağladı.

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Bursa Acemler'de 129 dönüm arazide yapılacak ve 230 milyon liraya mal olacak 750 yataklı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin protokolünü, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile geçtiğimiz hafta imzaladı. Sönmez Ailesi, hastane için 50 milyon lira bağışlayacak.

ALİ OSMAN SÖNMEZ DEVLET HASTANESİ

6 Temmuz'da Baia Otel'de imzalanan protokole göre Ali Osman Sönmez tarafından 22 yıl önce Bursa’ya armağan edilen ve Bursa başta olmak üzere bölgedeki kanser hastalarının tedavilerinde önemli bir işlevi olan Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, dev bir sağlık üssü olarak planlanan Acemler’deki Merkez Komutanlığı’nın arazisine taşınacak. Törende konuşan Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Holding olarak kente yaptıkları katkıların artarak devam edeceğine vurgu yaptı. Sönmez; “Hayatta zaman zaman sıkıntılar olur. Sıkıntılar önüme çıktığında bu hayırların bana destek olduğuna inanırım. Çocuklarıma da bir vasiyet bırakıyorum. Bu tür hayırlı çabaları onların da devam ettirmesini istiyorum” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’ya sayısız hizmetlerde bulunan Ali Osman Sönmez ismini yaşatmanın kendi borcu ve sorumlulukları olduğunu ifade ederek, “Kompleksi 2017 yılında kış aylarına girmeden açılışını yapmak istiyoruz. Bu çok kolay değil. Bir hayırseverin bir cümlede 50 milyon lira gibi bir nakdi yardımı önümüzdeki 1-2 yıl içinde sağlarım diyebilmesi, her babayiğidin harcı değildir" dedi.

KESTEL RAFET KAHRAMAN DEVLET HASTANESİ

10 Temmuz'da da Sunteks Şirketler Grubu Başkanı Ferudun Kahraman, Bursa Kestel'de 23 dönüm arazi üzerine yapılacak ve 30 milyon liraya mal olacak 125 yataklı Rafet Kahraman Devlet Hastanesi'nin protokolünü Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile DOSAB Sosyal Tesisleri'nde imzaladı. Kahraman Ailesi, hastane için 15 milyon lira bağışlayacak.

Törende, bir konuşma yapan Ferudun Kahraman, “Allah mekanını cennet eylesin, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Babam Rafet Kahraman, ömrünü hayır işlerine adamış bir insandı. 1951 yılında Bulgaristan’dan göç ettikten sonra, Bursa’da ticaret hayatına atıldı. Ne mutlu ki, rahmetli babamın kurup büyüttüğü şirketlerimizde bugün 800’e yakın arkadaşımızla birlikte çalışıyoruz. Babam, kazandıklarını toplumla paylaşmayı amaç edinmiş bir insandı. Bizlere de böyle öğretti. Başta eğitim ve sağlık olmak üzere sosyal sorumluluklarını yerine getirirken, hep inanarak, severek yardımda bulundu. İnşallah bizler ve bizim çocuklarımız da, O’nun bu yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. ” dedi.

Sağlık alanında, Sayın Bakanı Mehmet Müezzinoğlu öncülüğünde Bursa’da büyük bir yatırım hamlesi olduğunu söyleyen Ferudun Kahraman, “Kahraman Ailesi olarak, sağlıktaki bu dev hamlelerin içinde olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Çekirge Devlet Hastanesi ve Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde toplam 27 yataklı yoğun bakım üniteleri, bir ameliyathane ve bir kat yenilenmesi konusunda hızlı ilerliyoruz. Bir kaç ay içinde bu birimler inşallah hizmete girecek. Kestel Rafet Kahraman Devlet Hastanemiz de, 23 dönüm alanda 125 yataklı olacak, başta Bursa’nın doğusunda yaşayanlar olmak üzere halkımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasını sağlayacak. Son olarak bizlere, rahmetli babamın adını taşıyacak olan böyle bir hayır yapmaya vesile oldukları için Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na, Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’na ve emeği geçen herkese ailem adına şükranlarımı sunuyorum.”

VALİ KARALOĞLU: HAYIR KERVANI YÜRÜYOR

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da konuşmasında ‘Bursa’da Sayın Bakanımızın öncülüğünde 6 gün içinde üçüncü hastane protokolü yapıyoruz. Bakanımız, Bursa’nın sağlık sorunlarının çözümünde devlet ve hayırseverlerin işbirliğini sağlıyor. Merhum Rafet Kahraman’ın hayır kervanını ailesi ve evlatları sürdürüyor. Kendisi hem sağlığında güzel işler hayırlar yaptı hem de güzel işler hayırlar yapan evlatlar yetiştirdi’ dedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU: HER KAHRAMAN’IN HARCI DEĞİL

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında, “Bursa’nın sağlık alanında sağlıklı geleceği için çalışıyoruz. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da 6 günde 3.hastane imzamızı atıyoruz. Sayın Ferudun Kahraman’la ilk tanışmamızda bana merhum Babası ve günümüzdeki işlerini, çalışmalarını anlattı. Geçen hafta bir görüşmemizde yine konu açılmışken, ‘sağlık alanında rahmetli babasının adını verebileceğimiz bir hastane yapalım. Uzat elini, 10 milyon’ dedim. ‘Tamam’ dedi. Sonra Kestel projemize baktırdım ve maliyetinin 30 milyon olduğunu gördük. Ferudun Beye ’15 milyon oldu’ dedim, ‘Tamam’ dedi. Yani 15 saniye içinde 15 milyon lira oldu. BU her Kahraman’ın harcı değildir. Kahraman Ailesini tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum. İnşallah 2017 yılında hastanemizi açmış olacağız’ dedi.

Protokol imzasının ardından Hafize Kahraman Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na protokol imzası anısına bir plaket verdi. Törene katılan tüm konuklara da anı plaketi veridi.