DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Güncelleme: 12 Mayıs 2015, Görüntülenme:5675

- BURSA VALİLİĞİ, OSMANGAZİ BELEDİYESİ, İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ VE DOSAB ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

- DOSAB, DEMİRTAŞ’A 6 AY İÇİNDE YENİ SEMT POLİKLİNİĞİ YAPACAK

- İKİ 112 ACİL YARDIM AMBULANSININ DA OLACAĞI POLİKLİNİKTE, 17 BRANŞTA HİZMET VERİLECEK, BÖLGEDE YAŞAYAN 150 BİNE YAKIN İNSANA SAĞLIK HİZMETİ GİDECEK.

Osmangazi Belediyesi’nin Demirtaş’ta kamulaştırdığı alanda DOSAB tarafından Semt Polikliniği Hizmet Binası yaptırılması ve Kamu Hastaneler Birliği ile Sağlık İl Müdürlüğüne bedelsiz tahsisi içeren protokol 12 Mayıs’ta Bursa Valiliği’nin Heykel Tarihi Binası’nda imzalandı. Protokole Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan ve DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman imza attı. İmza töreninde Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar da hazır bulundu.

DOSAB İNŞAATI 6 AYDA BİTİRECEK, 7/24 HİZMET VERİLECEK

DOSAB ile Demirtaş Mahallesini ayıran Yıldız Sokak’a cepheli Demirtaş Mahallesi tarafında kalan 2.625 metrekarelik arsa Osmangazi Belediyesi tarafından kamulaştırıldı. Bu arsa üzerine DOSAB tarafından, semt polikliniği ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere üç katlı DOSAB Semt Polikliniği Hizmet Binası yapılacak. DOSAB binayı tamamladıktan sonra iki adet 112 Acil Yardım İstasyonu için Bursa Sağlık İl Müdürlüğü’ne, semt polikliniği için de Kamu Hastaneler Birliği’ne bedelsiz kullanım için binayı teslim edecek. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 8 ay öngörülen sürenin DOSAB tarafından 15 Aralık 2015’te bitirilmesini, poliklinikte 7 gün 24 saat hizmet verilmesi maddelerini protokole kendi el yazısı ile ilave etti ve imzalar ondan sonra atıldı.

Hali hazırda Çekirge Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak DOSAB Semt Polikliniği, bölge yönetim binası yanında bulunuyor. 1997 yılında DOSAB tarafından SSK Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilen binada bir ambulans ve görevli doktor görev yapıyor. Ancak bu hizmet bölge için yeterli olmuyor. Protokole göre yeni binanın teslimi sonrası, eski bina boşaltılacak.

KAHRAMAN: BÖLGEYE NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ GELECEK

İmza töreninde konuşan DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, “Bu ortak projenin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan Sayın Valimize minnettarız. Böylelikle, önemli bir sosyal projeye daha DOSAB imza atmış oluyor. Biz burada 7 yıldızlı, 17 poliklinik hizmetinin sunulabileceği, iki adet 112 ambülansı ile son derece modern olacak, adeta küçük bir hastane yapacağız. Böylelikle, DOSAB’da çalışan 45 bine yakın kişi ile birlikte, Demirtaş, İsmetiye, Alaşar, Ovaakça, Panayır gibi 150 bine yakın nüfusun olduğu bölgeye nitelikli sağlık hizmeti sunulacak” dedi.

HALKIN TALEBİ SAĞLIK TESİSİYDİ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da kamulaştırmanın tamamlandığını ve DOSAB’ın protokol imzası sonrası derhal inşaata başlayabileceğini belirtip, “Demirtaş bölgesinin bizden sürekli talebi bir sağlık merkeziydi. Bu birliktelikle bu ihtiyaca cevap verilmiş oluyor” dedi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu yaptığı konuşmada, “Bölgeden bizlere de sürekli sağlık merkezi ile ilgili talepler geliyordu. Mevcut poliklinik ihtiyaca cevap vermiyor. İnsanlar akşam beşten sonra tansiyonunu bile ölçtüremiyor. Şimdi 7 gün 24 saat modern bir tesiste hizmet götürülmüş olacak. DOSAB’ı ve emeği geçen herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.