BURSASPOR’DAN DOSAB’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Güncelleme: 26 Şubat 2015, Görüntülenme:3065

Yeni stadyumun iş adamlarına tanıtım gecesinde, ilk kurumsal locaları alan kurumlardan olan DOSAB’a Bursaspor Kulübü tarafından teşekkür plaketi verildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı ve protokol ile loca, bilet vb. satışları ile kullanım hakkı Bursaspor Kulübü’ne devredilen yeni stadyumun tanıtımı Sheraton Bursa’da 25 Şubat Çarşamba akşamı yapıldı. İş dünyasından 73 adet olan loca satışı konusunda destek istendi.

Tanıtım gecesine Bursa Vali Vekili Ahmet Hamdi Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Ali Kul, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda Bursalı işadamı ve sanayici katıldı. Gecede daha önce loca satın alan BTSO adına BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’a, DOSAB adına DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar’a, Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz’a ve İlay Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ay’a teşekkür plaketi takdim edildi. Gecenin sonunda 3 loca satışı gerçekleştirilirken, 12 adet loca için ise rezervasyon talebi yapıldı.

BÖLÜKBAŞI: YENİ STADYUMLA BÜYÜYECEĞİZ

Başkan Recep Bölükbaşı yaptığı konuşmada yeni stadyumla Bursaspor’un sadece Türkiye çapında değil, Avrupa ve dünya çapında bir kat daha büyüyeceğini belirtti. Bölükbaşı, “Bursaspor’umuza yeni ve çağdaş bir yaşam biçimi sağlayacak olan bu büyük projede, kulübümüze en önemli kalıcı gelir şansı yaratacak olan loca alanlarımızın, siz değerli Bursaspor sevdalısı işadamları tarafından gereken ilgiyi göreceğini umuyoruz. Bursaspor’u sadece Türkiye çapında değil, Avrupa ve dünya çapında bir kat daha büyütecek olan bu projede siz değerli Bursaspor dostlarıyla birlikte yürümek istiyoruz” dedi.

ALTEPE: HERKESİN DESTEĞİ GEREKİR

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ise yaptığı konuşmada marka şehir olan Bursa’nın en önemli markası olan Bursaspor’un bugünden çok daha güçlü olması için herkesin katkıda bulunması gerektiğini vurguladı. Altepe, “Yüzlerce trilyonluk bir tesis. Bugün Avrupa şehirlerine baktığımızda bu stadyumlardan bir kaç tane var. Bir Bursalı ve Bursasporlu olarak çok mutluyuz. İnşallah Bursaspor için de bir dönüm noktası olur. Bu heyecan devam etmeli. Tüm dostlarımızın desteği ile bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

USTA: BURSASPOR KAZANIRSA BURSA KAZANIR

Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta işadamlarına seslendi. Usta, “Biz Bursaspor’a yapılan katkıyı bir yatırım olarak düşünürsek bunu getirisini kat kat fazlasını görürüz. Bugün Bursa’yı dünya markası yapmak istiyorsak, Bursaspor’u çok iyi yerlere taşımamız lazım. Bunu yaptığımızda hem Bursaspor kazanacak hem de sanayicilerimiz kazanacak” dedi.