BKHB GENEL SEKRETERİ PROF.DR.RÜSTEM AŞKIN`A ZİYARET

Güncelleme: 9 Ocak 2015, Görüntülenme:2262

DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, Başkan Yardımcısı İlhan Sarı ve Bölge Müdürü Serhat Şengül, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine 1 Ocak 2015 itibariyle başlayan Prof. Dr. Rüstem Aşkın’ı ziyaret etti. 8 Ocak’taki ziyarette Prof. Aşkın’a başarı dilekleri iletildi.

DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, Prof. Dr. Rüstem Aşkın’ın, Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliğinin ardından devraldığı yeni görevinde de, tüm Bursa’nın ve sanayicilerin birlikteliği ile iyi çalışmalar yapacağına inandıklarını söyledi. Ziyarette, DOSAB’da bulunan semt polikliniğinin daha verimli çalışması için Demirtaş’a yakın bir bölgede DOSAB tarafından yeni bir tesis yaptırılıp devredilmesi konusu da görüşüldü.

Başkan Kahraman, “Biz iki yıl önce bu projemizi gündeme getirdik. Osmangazi Belediyemizin kamulaştırdığı alanda DOSAB olarak 7 yıldızlı bir sağlık tesisi inşa etmek istiyoruz. Bu tesisin, 7 gün 24 saat; DOSAB’da çalışanlara, Demirtaş, Panayır, Alaşar, Ovaakça, İsmetiye gibi bölgede yaşayan 150 bin kişiye hizmet vermesini arzu ediyoruz” dedi.

BKHB Genel Sekreteri Prof. Aşkın da bu projenin bu dönemde hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.