DOSAB`DAN EMNİYETE DEV DESTEK

Güncelleme: 3 Kasım 2014, Görüntülenme:3573

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) organizasyonuyla İl Emniyet Müdürlüğü hizmetine alınan araçların teslim töreni 3 Kasım 2014 Pazartesi günü DOSAB’da yapıldı. Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ile çok sayıda sanayici ve emniyet mensubu katıldı.

BURSA EMNİYETİNE 10 YILDA 53 ARAÇ

Törende konuşan DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman, son 10 yıl içinde Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne toplam 53 araç bağışında bulunduklarını söyledi. Kahraman, “Emniyet Müdürlüğümüzün daha iyi hizmet üretmek için başlattığı yeni araç kampanyasına bu yıl da 32 araçla destek verdik. 26 aracı bugün teslims ediyoruz. 6 araç da Tofaş tarafından teslim edilecek. Katkıda bulunan tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl da bölgemizdeki Demirtaş Polis Merkezi’ni Emniyetimiz ile işbirliği yaparak hizmete almıştık” dedi. Kahraman, bölge sanayicileri olarak sosyal sorumluluk, tarihi ve kültürel değerlere dönük projelere her zaman destek olduklarını belirterek şunları söyledi: “Bu kapsamda Bursa Valiliğimiz, Büyükşehir ve Osmangazi Belediyemiz, diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisindeyiz. Bölgemizde Bursa Tasarım Teknoloji Merkezi BUTGEM’i Bursa’mıza kazandırmaktan büyük onur duyuyoruz. Tofaş’la birlikte bitirdiğimiz ve bu yıl hizmete alınan Fen Lisesinden, 275 üniversite öğrencisi bursuna, bölgemizdeki İSGÜM Bölge Laboratuarından, Bursaspor’a otobüs alımına, Sahipsiz Hayvanlar Barınağına 5 yıldır verdiğimiz destekten, Demirtaş İtfaiye Merkezine ve Semt Polikliniğine, cami ve yurt yapımlarına kadar birçok sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer aldık.”

DOSAB BÜYÜK PROJELER ÜRETİYOR

DOSAB’ın, sanayi ve üretim merkezi Bursa’nın en gelişmiş bölgelerinden biri olduğunu hatırlatan Kahraman, “BTSO’nun yeni açıkladığı Bursa’nın En Büyük 250 Firması arasında bölgemizden 42 firma bulunuyor. Bu başarılar elbette birlik içerisinde çok çalışmakla mümkün oluyor. DOSAB, sanayicilerinin örnek birlikteliği ile, ülkemiz kalkınması için sanayiye daha uygun şartlar yaratmak, rekabetçi girdiler temin etmek için büyük projeler üzerinde çalışıyor. Biliyorsunuz, hükümetimizin programındaki yeni büyüme modeli, sanayiye dönük olarak, daha fazla ihracat, daha yüksek katma değer üretmek için yurt içi kaynak kullanımına yöneliktir. İşte DOSAB, tam da bu noktada, yerli kaynak kullanan, çevreci ve rekabet avantajı getirecek buhar ve elektrik üretim tesisi projesini ortaya koymuştur. Burada bir kez daha belirtmek isterim ki, DOSAB, çevreye zararı olacak, mevcut durumu kötüleştirecek hiç bir yatırım ve projenin içinde olamaz. Bursa kamuoyunun bu açıdan son derece rahat olmasını istiyorum. Buhar ve elektrik üretim tesisi projemiz, çevre açısından Avrupa standartlarının üstünde değerlere sahip, son teknoloji ürünü önlemlerin alınd??ğı, mevcut çevre şartlarını iyileştirecek, verimli bir projedir” dedi. Kahraman, Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun, her tür projelerinde destekçi ve yol gösterici olduğunu belirterek teşekkür etti. Kahraman, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve kamu kurumlarıyla yakın işbirliği içinde olduklarını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

TOPLAM SAYI 159 OLDU

DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar da sanayiciler olarak bu tür sorumluluklarını bugüne kadar olduğu gibi yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar konuşmasında, suçu önleme noktasında önleyici tedbirlerin çok önemli yer tuttuğunu belirterek, ‘Bu noktada personel ve kullanılan araçlar büyük önem taşıyor. Emniyet Müdürlüğümüzün kullandığı araçların yüzde 60'ı beş yaşın üzerinde. Verimli hizmet sağlamak amacıyla yeni araç kampanyası düzenledik. Kampanya kapsamında 159 araca ulaştık. DOSAB ve DOSABSİAD’ın destekleriyle araç filomuz güçlendi. Desteklerinden ötürü sanayicilerimize teşekkür ediyorum" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de bir çok sosyal projede DOSAB ve bölge sanayicilerinin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, teşekkür etti.

KARALOĞLU: DOSAB HER ZAMAN YANIMIZDA

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da yaptığı konuşmada, “Bursa'da hangi güzel işe el atsak, hangi hayırlı işe el atsak DOSAB’ı yanımızda görüyoruz. Bu bizim için büyük şans” dedi. Konuşmaların ardından kampanyaya katılan firma temsilcileri ile DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman ve DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar’a, Vali Münir Karaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar teşekkür plaketi verdi. Ardından araçların sembolik anahtarları DOSAB yöneticileri ve snayiciler tarafından teslim edildi. Daha sonra araçlar DOSAB turu attı.

BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ YENİ ARAÇ KAMPANYASINA KATILAN FİRMALAR-DOSAB(Alfabetik)
ACARSOY TEKSTİL SAN.VE SAN. A.Ş. EMİN ACAR
BARUTÇU TEKSTİL SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. LÜTFÜ BARUTÇU
B-PLAS BURSA PLASTİK İNŞ.VE TURİZM SAN.TİC.AŞ. ERCAN GÜLER
BPO B-PLAS PLASTİK OMNİUM OTO.YAN.SAN.A.Ş. CAN ÖZPEHLİVAN
E.N.A. TEKSTİL TİC.VE SAN. A.Ş. İRFAN ACAR
ERMETAL OTOMOTİV VE EŞYA SAN.TİC. AŞ. ALPER GÜLENER
EVİMTEKS TEKSTİL İNŞ.TURİZM SAN.TİC. A.Ş. TÜRK CEYHAN
FİSTAŞ FANTEZİ İPLİK SAN VE TİC. A.Ş. İLHAN SARI
GÜRTEKİN TEKSTİL KUMAŞ İNŞ.TAAH.SAN VETİC. LTD. ŞTİ. MAHMUT GÜRTEKİN
HARPUT TEKSTİL SAN.VE TİC.A.Ş.
IŞIKSER TEKSTİL SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. KEMAL IŞIK
IŞIKSOY TEKSTİL A.Ş. ERTUĞRUL IŞIK
MAYFİL TEKSTİL SAN VE TİC.PAZ. A.Ş. ONUR PARO
ÖZ ÜÇEL TEKSTİL SAN.TİC.LTD.ŞTİ. MAHMUT KESİCİ
POLYTEKS TESTİLSAN.ARAŞTIRMA VE EĞİTİM A.Ş. MUSTAFA TAŞDELEN
PRESTİGE MENSUCAT SAN.TİC. A.Ş. BÜLENT YAŞAR
S.Y.K. TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SABAHATTİN YEDİKARDEŞ
SERAY TEKSTİL SAN VE TİC. A.Ş. FARİZ ERDEMİR
SÖNMEZ PAMUKLU SANAYİ TİC. A.Ş. OSMAN SÖNMEZ
SÖNMEZ TURİZM EMLAK TEKS.EĞLN.YAT.SAN.A.Ş. OSMAN SÖNMEZ
SUNTEKS DOKUMA BOYA APRE SAN.TİC.A.Ş. RAFET KAHRAMAN
YEDİKARDEŞ TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş. ALİ YEDİKARDEŞ
YILMAZ SÜNGER KUMAŞ DÖŞEME VE MLZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. AYDIN YILMAZ